Vestergade 18E, 3., 1456 København K, T +45 33 32 58 68, E-mail

FORSIDE  >  OM HIV-DANMARK

Sekretariat

Information, økonomi og administration. Telefontid er hverdage fra 11.00-15.00.

Hiv-Danmark
Vestergade 18E, 4.
1456 København V
T 33 32 58 68
info@remove-this.hiv-danmark.dk
CVR 15 92 18 70

Bent Hansen - sekretariatschef
bent@remove-this.hiv-danmark.dk

Morten Eiersted – informationsmedarbejder og sundhedspolitisk konsulent
morten@remove-this.hiv-danmark.dk

Solveig Roth – mentorprojektet
mentor@remove-this.hiv-danmark.dk

Anders Dahl – projektmedarbejder
anders@remove-this.hiv-danmark.dk

Gunner Sørensen, økonomi
gunner@remove-this.hiv-danmark.dk

Kafe Knud

Værested og café for folk berørt af hiv. Åben tirsdag og torsdag fra kl. 16.00-22.00. Hold øje med hjemmesiden for særlige arrangementer. Kontakt Kafe Knud for at høre om lån eller leje uden for åbningstider.

Kafe Knud
Skindergade 21, kld.
1159 København K
T 33 32 58 61
kafeknud@remove-this.hiv-danmark.dk

Annette Nielsen – daglig leder
annette@remove-this.hiv-danmark.dk

Helle Schnell – assistent
schnell@remove-this.hiv-danmark.dk

Café Lone

Værested og café for folk berørt af hiv. Åben en torsdag om måneden. Hold øje med hjemmesiden for omtale af arrangementer.

Café Lone
Østergade 9, 4.
8000 Århus C
cafeloneaarhus@remove-this.gmail.com

Bestyrelsen

Som medlem eller hiv-positiv er du velkommen til at kontakte bestyrelsen. Det kan f.eks. være ønsker til aktiviteter eller noget, som du ønsker hjælp med. Bestyrelsen består af frivillige, der taler hiv-positives sag og arbejder på at fremme vilkårene for hiv-positive i Danmark.

Bestyrelsens forretningsudvalg kan kontaktes direkte på kontakt@remove-this.hiv-danmark.dk

Helle Andersen, formand
helle@remove-this.hiv-danmark.dk

Jacob Hermansen, næstformand
jch@remove-this.hiv-danmark.dk

Udvalg

Jens M. Wilhelmsborg
Udvalgsformand for Medicin- og Kommunikation
jmw@remove-this.hiv-danmark.dk